Národní park Podyjí

Na zhruba 100 km2 se rozkládá nejmenší a zároveň jeden z nejkrásnějších národních parků u nás, Podyjí. Prozkoumat můžete přes 76 km značených turistických cest a nespočet cyklostezek. Hemží se to zde dechberoucími výhledy, skalními městy, meandry řeky Dyje, a dokonce i vinicemi. Kromě přírody se můžete těšit na historické hrady, zámky, nádherné Znojmoa tyrkysovou Vranovskou přehradu.

V Národním parku Podyjí si budete připadat, že jste se přenesli do úplně jiné země. V Podyjí vás čekají divoké lesy, které připomínají spíše džungli v malajsijských horách a místy pohlcují i značené stezky. Dyje se s burácením prodírá krajinou, vytváří meandry a často svůj tok mění, jakoby ani nechtěla překrásné údolí opustit. A když už se probijete tou největší divočinou, naskytne se vám pohled na vinohrady - dokonce s možností ochutnávky.

Jedná se o unikátní místo, které je právem národním parkem. Ve zhruba 40km údolí prakticky nenarazíte na obydlí a najdete zde mnoho zákoutí, kde budete sami a vyčistíte si hlavu.